INFOLINIA:
0 801 014 143
531 799 150
32 441 61 85

Napewno chcesz się wylogować?

Wyloguj się

Kategorie

Infolinia: 

  

531 799 150

Wielofunkcyjne dzwonki bezprzewodowe

Nie ma żadnych produktów

Dzwonek oprócz swojego podstawowego zadania, spełniać może także inne role - równie praktyczne i potrzebne. 

Podkategorie

 • Dzwonki bezprzewodowe do drzwi na baterie oraz do gniazdka

  Szybka instalacja, możliwość zmiany miejsca montażu czy też szeroki wybór wzorów, to zalety dzwonków bezprzewodowych, które docenia obecnie co raz więcej osób. Nie jest stawiane pytanie jaki dzwonek wybrać, ale jaki dzwonek BEZPRZEWODOWY wybrać!

  Dzwonki bateryjne lub do gniazdka elektrycznego

  Na zestaw sygnalizacyjny składa się dzwonek (odbiornik) oraz przycisk (nadajnik). Odbiornik zasilany może być poprzez baterię (np.FUNK DC Orno) bądź za pomocą gniazdka elektrycznego (np. OPERA AC Orno). 

  DZWONEK BATERYJNY OPERA AC ORNO

  Dostępne są równiez urządzenia posiadające wbudowany akumulator (MOBILE 230V Orno), dzięki czemu działać będa także w przypadku braku prądu. Przyciski zwykle zasilane są na baterie.

    

  Wybór dzwonka bezprzewodowego – na co zwrócić uwagę

  Bez wątpienia kluczowa jest tu kwestia zasięgu, podawanego przez producentów jako zakres obszaru w terenie otwartym. Każda przeszkoda ( ukształtowanie tereniu, konstrukcja ściań) między nadajnikiem a odbiornikiem będzie ten zasięg ograniczała. Warto o tym pamiętac wybierając miejsca na montaż.

  Inna ważna rzecz to przycisik i materiał z którego jest wykonany. Musi to być urządzenie hermetyczne, odporne na działanie czynników atmosferycznych, jak deszcze, śnieg czy niskie temperatury. Przykładem takiego dzwonka może być Bulik marki Zamel.

  BULIK DZWONEK IP44
  Istotna jest tu także kwestia, gdzie przycik będzie montowany. I tak w przypadku słupków metalowych sygnał radiowy może być zakłócany. Wskazane jest wtedy wykorzystanie podkładki izolacyjnej zapewniającej należytą jakość sygnału.

  Wybierając dzwonek dobrze zakupić model z regulacją głośności. Opcja ta, m.in. w przypadku posiadania malych dzieci, z pewnością okaże się praktyczna.  

  Funkcja urządzenia przywoławczego

  Dzwonki bezprzewodowe oprócz sygnalizowania przybycia gości pod drzwi domu czy mieszkania stosowane mogą być jako urządzenia przywoławcze. M.in. przez montaż dzwonka w pokoju osoby starszej bądź mającej problemy z poruszaniem sie, osoba ta będzie mogła w wygodny i szybki sposób wezwać pomoc. Z kolei w dużym domu czy wiekszym biurze bądź magazynie, dzwonek można wykorzystywać do zwołania domowników bądź współpracowników.    


  Sygnalizacja optyczna i wibracyjna
  dzwonek zamel 

  Dzwonki bezprzewodowe – w szczególności, gdy mają spełniac funkcję przywoławcze, wbudowane mogą mieć także dodatkowe funkcje sygnalizowania – optyczną i wibracyjną. Przykładem takiego urządzenia jest dzwonek Vibro Zamela.  Design dzwonków bezprzewodowych
   

  Wybierając dzwonek rozważyć oczywiście nalezy jego walory estetyczne. To już jest jednak kwestia indywidualnych gustów oraz stylu w jakim urządzone jest mieszkanie czy lokal. Z uwagi na to iż producenci oferują na prawdę szeroki wybór modeli – zarówno pod względem kształtu, wielkości, jaki i kolorystyki, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.