INFOLINIA:
0 801 014 143
531 799 150
32 441 61 85

Napewno chcesz się wylogować?

Wyloguj się

Kategorie

Infolinia: 

  

531 799 150

Żarówki LED w Twoim domu - korzyści

Nie ma żadnych produktów

Zmniejszenie opłat za prąd elektryczny możliwe jest poprzez stosowanie różnych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych, i jednocześnie najskuteczniejszych, jest montaż energooszczędnych źródeł światła. W szczególności wskazane jest tu wykorzystanie żarówek LED.

Niewątpliwa zaleta tego typu oświetlenia to żywotność – nawet do 50 tys. godzin! Ponad to pobierane jest zdecydowanie mniej prądu niż w przypadku zwykłych żarówek typu halogeny. Energooszczędność zauważyć można już podczas włączania – LED nie potrzebuje czasu na rozgrzanie się – włącza się natychmiast.

zarowka led 

Żarówki ledowe to także niska emisja ciepła – nie nagrzewają się, co wpływa na ich żywotność oraz eliminuje ryzyko oparzenia się.
Bezpieczeństwo stosowania LED-ów przejawia się również w ich składzie. Nie zawierają bowiem szkodliwych subtancji, jak ołów lub rtęć. Z kolei w trakcie pracy nie ma efektu pulsacji światła, dzięki czemu oczy osób przebywających w danym pomieszczeniu nie męczą się.

Diody LED cechuje poza tym wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz (w większości przypadków) na wilgoć i niskie temperatury.

Oszczędne żarówki LED – przykładowe wyliczenia 

W celu dokładnego przedstawienia finansowych korzyści stosowania oświetlenia ledowego, przedstawiamy konkretny przykład.

Zakupując cztery żarówki LED E27 ASMB09, koszt zakupu zwróci się już drugiego miesiąca użytkowania, a potem żarówka generować będzie już same oszczędności!
Poniżej tabelka porównawcza:

zarowka_led_tabelka

Oświetlenie LED – szerokie zastosowania

Żarówki ledowe wykorzystywane mogą być jako źródło światła w oprawach wewnętrznych, jak i na zewnątrz budynków – wiszących, stojących czy naściennych. Sprawdzą się również jako oświetlenie dodatkowe oraz dekoracyjne.

zarowka_ledowa