INFOLINIA:
0 801 014 143
531 799 150
32 441 61 85

Napewno chcesz się wylogować?

Wyloguj się

Kategorie

Infolinia: 

  

531 799 150

Gniazda elektryczne w kuchni

Nie ma żadnych produktów

Gniazdka kuchenne - gdzie montować?

Podkategorie

 • Gniazda elektryczne kuchenne


  Montując gniazdka elektryczne w kuchni warto do sprawy podejść z rozwagą i dokładnie zastanowić się, gdzie gniazdka na pewno będą nam potrzebne, a gdzie ich montaż jest zbyteczny. Uważne przemyślenie tej kwestii pozwoli w przyszłości uniknąć niepotrzebnych nerwów oraz kosztów. Oczywiście można kuć płytki celem dorobienia nowych kontaktów czy też stosować przedłużacze – nie są to jednak zbyt dobre rozwiązania.

  Gniazdka pod mniejsze AGD
  Kluczową rzecz stanowi tu kształt mebli kuchennych i wybranie miejsca na sprzęty, które będą stanowiły „stały” element blatu kuchennego. I tak np. wskazane jest, aby czajnik elektryczny bądź toster miały swoje miejsca. Natomiast blender, mikser czy maszynka do mięsa używane są okazjonalnie – nie wymagają „swojego” miejsca. Należy tutaj zaznaczyć, iż warto instalować
  więcej gniazd, niż na chwilę obecną się wydaję, że będzie potrzebne (szczególnie polecamy gniazda podwójne bądź ramki wielokrotne). To, że teraz nie używamy ekspresu do kawy, nie oznacza iż w przyszłości nie będzie on podstawowym sprzętem w naszej kuchni.

  gniazda kuchenne

  Gniazda elektryczne pod większe AGD
  Lodówka, zmywarka, piekarnik bądź okap to urządzenia, które wymagają stałego podłączenia do prądu. Montując dla nich gniazdka – zazwyczaj wewnątrz kuchennej zabudowy bądź pod szafką, należy zwrócić uwagę, aby dostęp do nich był wygodny – w razie awarii będziemy mogli szybko odłączyć urządzenia.

  gniazda w kuchni

  Gniazda kuchenne IP44
  Niespodziewane zachlapanie ściany czy też bryzgi wody na blacie w kuchni są na porządku dziennym. Dlatego też gniazdka elektryczne kuchenne winny być montowane w odpowiedniej odległości od strefy mokrej – umywalek, zlewu: min.60 cm), jak też 30cm od podłogi – na wypadek zalania.
  Warto także dobierając gniazdka zdecydować się na te w wersji hermetycznej. Wyposażone są one w specjalne zestawy uszczelniające oraz klapki ochronne – kontakt z wodą nie będzie tu niósł za sobą żadnego ryzyka. Tego typu gniazda znajdują się w ofertach wszystkich producentów osprzętu – od Kontakt-Simon, przez Ospel, a na Legrand kończąc. 

  gniazda ip44 

  Gniazda w blacie
  Rozważając temat gniazd elektrycznych w kuchni, warto zastanowić się nad gniazdami wpuszczanymi w blat. Tzw. gniazda nadblatowe dzięki specjalnemu mechanizmowi wysuwane są wtedy, gdy są potrzebne. Na co dzień są zrównane są z blatem – nie przeszkadzają i gwarantują większą przestrzeń.  


  gniazda nad blatem