INFOLINIA:
0 801 014 143
531 799 150
32 441 61 85

Napewno chcesz się wylogować?

Wyloguj się

Kategorie

Infolinia: 

  

531 799 150

Jaki wymiar puszki elektrycznej?

Nie ma żadnych produktów

Puszki podtynkowe - jaką wybrać pod montaż łączników i gniazd? Jaki wymiar będzie najlepszy?

Podkategorie

 • Wymiary puszek podtynkowych


  Podtynkowy montaż gniazd i łączników wymaga skorzystania z puszek elektrycznych. Wybór odpowiedniej puszki to podstawa bezpiecznego i wygodnego korzystania z prądu. Czym się kierować przy wyborze?

  Przede wszystkim grubością ściany. W zależności od jej wymiaru zdecydować się należy na puszki w wersji płytkiej (40mm), głębokiej (60mm) bądź ekstra głębokiej (80mm) – są to najpopularniejsze wymiary puszek elektrycznych.

  puszka fi60 podtynkowa do łączenia 

  Druga kwestia do rozważenia to ilość elementów dodatkowych, jaka razem z gniazdem bądź łącznikiem ma być zamontowana w puszce. Jeśli np. planujemy wykorzystanie przekaźników bądź złączek, bez wątpienia należy wybrać puszki o większej głębokości.

  Montaż łączników / gniazd w ramce pojedynczej bądź wielokrotnej to kolejna rzecz, którą musimy uwzględnić przy selekcji puszek. W przypadku osprzętu pojedynczego wybór jest oczywisty (np. puszka fi60). Z kolei w przypadku chęci zastosowania ramek podwójnych, potrójnych czy też poczwórnych, zdecydować się należy na:
  – puszki łączeniowe: są to puszki pojedyncze łączone za pomocą specjalnych elementów na docisk;

  - puszki wielokrotne: jedna puszka w której znajduje się od 2 do 5 miejsc.


  puszko podwójna podtynkowa 

  Ważne!
  Jeśli ściany w których montować będziemy gniazda i łączniki wykonane są z płyt kartonowo-gipsowych, wskazane jest zastosowanie specjalnych puszek dedykowanych do tego typu materiału.
  Wyróżniają je dodatkowe elementy – uchwyty, dzięki którym montaż puszki jest trwały, solidny i estetyczny.


  puszka do karton gips