INFOLINIA:
0 801 014 143
531 799 150
32 441 61 85

Napewno chcesz się wylogować?

Wyloguj się

Kategorie

Infolinia: 

  

531 799 150

Czujniki ruchu - światło tam, gdzie jest potrzebne

Nie ma żadnych produktów


Głównym czynnikiem wpływającym na wysokość rachunków za energię elektryczną jest intensywność świecenia lamp. To, jak długo i jak często korzystamy z oświetlenia w naszych domach, ma ogromny wpływ na wysokość opłat. Pośród różnych rozwiązań, dzięki którym możemy te opłaty ograniczyć, szczególnie warte rozważenia jest skorzystanie z możliwości jakie daje lampa z czujnikiem ruchu.

Czujnik ruchu polecany jest w szczególności do montażu w miejscach gdzie nie przebywamy zbyt długo, ale przebywanie to odznacza się wzmożoną aktywnością.
Gdzie znajdują się takie miejsca?

Bez wątpienia należy do nich wiatrołap bądź przedpokój. Automatyczne zapalenie światła, np. gdy ręce mamy zajęte torbami z zakupami, bedzie bardzo praktyczne. Podobnie sytuacja wygląda na korytarzu, w piwnicy czy klatce schodowej. Nie musimy szukać włączników światła – lampy będą włączone tak długo, jak będziemy przebywać w danym miejscu. Sytuacje gdy oświetlenie będzie załączone całą noc (bo zapomnieliśmy..), a licznik energi niepotrzebnie będzie nabijał kilowaty, nie będą występować!
Szeroki wybór czujników sprawia, że w zależności od własnych wymagań, wybrać można m.in. czujnik ruchu do gniazdka 230V, czujnik podłączony do instalacji bądź też detektory na baterie.

A jaki czujnik ruchu na zewnątrz będzie najlepszym rozwiązaniem?
Dobrze jest wybierać czujniki o zwiększonym zakresie detekcji. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie będzie montowany. Czy będzie to podjazd do garażu, podejście do domu, czy też cała posesja... Alternatywe stanowić tutaj mogą czujniki zmierzchowe (czujnik zmierzchu jak działa?).

Energooszczędność czujników wynika z tego, iż włączają oświetlenie tylko gdy jest w danej chwili potrzebne (tj.gdy będzie ruch w danej strefie).

Na stronach Elektrotip.pl znajdziesz szeroki wybór czujników ruchu (tutaj) oraz lamp z wbudowanymi czujnikami ruchu (tutaj).