INFOLINIA:
0 801 014 143
531 799 150
32 441 61 85

Napewno chcesz się wylogować?

Wyloguj się

Kategorie

Infolinia: 

  

531 799 150

Jak dobrać oprawę oświetleniową?

Nie ma żadnych produktów

Szeroki asortyment opraw marki Skoff sprawia, że w pierwszym spotkaniu z ofertą tego producenta można mieć trudności z wyborem. Dlatego też przygotowaliśmy mały poradnik na temat doboru opraw oświetleniowych Skoff, który pomoże Państwu wybrać najlepsze produkty dla siebie. Zapraszamy! 

Podkategorie

 • 1. MIEJSCE MONTAŻU

  Pierwsza kwestia do rozważenia – miejsce, gdzie oprawy oświetleniowe mają zostać zamontowane. Jeśli jest to pomieszczenie wewnątrz obiektu, odpowiednie będą oprawy z serii Music Line - odznaczające się stopniem ochrony IP20. Jeśli natomiast chcemy oświetlić obiekt z zewnątrz, wskazany jest wybór opraw Music Line short, cechujących się zwiększonym stopniem ochrony IP66 (ochrona przed silnymi strugami wody, ochrona pyłoszczelna). Poza tym oprawy Music Line short światło rozprowadzają kurtynowo. 

 • 2. WYBÓR MODELU OPRAWY

  Oferowane są trzy rodzaje opraw w każdej z serii:

  Skoff Tango Music Line i Tango short – oprawy prostokątne z aluminium lub stali szlachetnej, w kolorystyce alu, szlif, biały mat oraz czarny mat. W zależności od modelu światło skierowane jest w jedną lub dwie strony;

  Rueda
  i Rueda short – oprawy okrągłe z aluminium lub stali szlachetnej, w kolorystyce alu, szlif, biały mat oraz czarny mat. W zależności od modelu światło skierowane jest w jedną lub dwie strony;


  Salsa
  i Salsa short – oprawy prostokątne z zaokrąglonymi narożnikami, wykonane z aluminium, w kolorze mosiądz mat. W zależności od modelu światło skierowane jest w jedną lub dwie strony.


  Producent w ofercie posiada również oprawy Rumba i Bolero.

 • 3. SPOSÓB MONTAŻU


  Po wybraniu modelu opraw, należy zdecydować się na oprawy z odpowiednim w danym przypadku sposobem montażu. Każda z serii oferuje oprawy montowane w otworach lub puszkach (fi60 oraz fi50) bądź za pomocą taśmy samoprzylepnej lub kleju, tzw. Stick. Wybór zależy od miejsca gdzie instalacja oświetleniowa będzie przeprowadzana – w niektórych wypadkach sprawdzi się system puszkowy, innym razem najlepszym rozwiązaniem będą oprawy na taśmę klejącą.  

 • 4. BARWA ŚWIECENIA

  Oprawy Music Line oraz Music Line short dostępne są ze światłem białym zimnym bądź białym ciepłym (wyjątek stanowią serie Salsa – tylko barwa biały ciepły).
  Wybór odpowiedniej kolorystyki świecenia zależy od indywidualnych upodobań, jak i miejsca, gdzie oprawy będą używane. Na przykład w pomieszczeniach codziennego użytku (salon, sypialnia) polecane jest światło białe ciepłe, natomiast białe zimne sprawdzi się doskonale w celach dekoracyjnych (podświetlenie półek, detali architektonicznych).

  Producent posiada w swojej ofercie także oprawy o niebieskiej barwie świecenia. 

 • 5. DOBÓR ZASILACZA

  Po wyselekcjonowaniu najlepszej oprawy, pozostało jedynie dobranie stosownych zasilaczy, dzięki którym stworzona instalacja oświetleniowa będzie działała sprawnie i bezpiecznie.

  Wybór odpowiedniego zasilacza jest bardzo prosty. Polega na pomnożeniu mocy oprawy przez ilość opraw, jaka będzie użyta.

  Przykłady:

  Moc oprawy= 0,8W. Ilość opraw= 15 szt.
  Mnożymy 0,8 x 15. Otrzymany wynik – 12W wskazuje, że odpowiedni będzie zasilacz ZOL16 lub ZOL15 (zostanie dodatkowy „zapas” mocy).

  Moc oprawy= 0,4W. Ilość opraw= 12 szt.
  Mnożymy 0,4 x 12. Otrzymany wynik – 4,8W wskazuje, że odpowiedni będzie zasilacz ZOL6 lub ZOL7 (zostanie dodatkowy „zapas” mocy).

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------


  Informacje na temat oświetlenia znajdziesz także w artykule "Jako dobrać oprawy oświetleniowe SKOFF? ".